Johtokatuja raivataan jakelualueellamme Nastolassa ja Iitissä

Sähkönjakeluhäiriöiden estämiseksi suoritamme talven ja kevään aikana 20kV:n johtokatujen raivauksia jakelualueellamme Nastolassa ja Iitissä.

Raivattava alue alkaa Nastolasta Kankaan, Vierunkulman, Pajulahden alueilta ja ulottuu itään Nastolan rajalle sekä Iitin Säyhteelle.

Johtokatujen raivauksessa poistetaan liian lähelle 20 kV:n sähkölinjaa kasvaneita puita. Toimenpiteen tarkoituksena on taata turvallinen ja varma sähkönjakelu ja se suoritetaan aina kuuden vuoden välein.

Lisätietoja raivauksesta antaa kunnossapitoinsinööri Jukka Lehtonen, p. 029 000 8518.

Yllä olevasta karttalinkistä (PDF-tiedosto) voi tarkastella raivausaluetta tarkemmin. Raivattavat johtokadut on merkitty viivoilla joissa on "palloja". Raivaus tapahtuu sinisellä viivalla rajatun alueen sisäpuolella.

Powered by eZ Publish™ CMS Open Source Web Content Management. Copyright © 1999-2011 eZ Systems AS (except where otherwise noted). All rights reserved.